Zapraszamy do naszego gabinetu rehabilitacyjnego.

Rezydencja znajduje się w Konstancinie w pobliżu wielu kurortów i wspaniałej przyrody.

Konstancin-Jeziorna to nieduże miasto sąsiadujące z Warszawą na jej południowych rogatkach. Konstancin znany jest od ponad 100 lat jako jedno z najpopularniejszych letnisk i uzdrowisk w okolicach stolicy. Zarówno najstarsza, jak i nieco ponad 100-letnia, uzdrowiskowa historia Konstancina związane są ze średniowiecznym jeszcze majątkiem rodziny Oborskich w Oborach. Oborscy sprzedali swoje dobra hetmanowi wielkiemu koronnemu Stanisławowi Koniecpolskiemu, a ten odsprzedał je Janowi Wielopolskiemu. Kanclerz wielki koronny zbudował tu w latach 1678-1688 barokowy dwór projektu Tylmana z Gameren.

Lasy, malownicze doliny Jeziorki i Wisły, złoża borowiny oraz źródła wód mineralnych nadawały mu walorów uzdrowiskowych, a ten status miejscowość zachowała do dzisiaj. Już w początkach XX w. powstał park zdrojowy, były zakłady przyrodolecznicze, a kuracjusze i goście bawili się w kasynie, pływali kajakami, jeździli konno i grali w tenisa. W okresie międzywojennym w willi Świt w Konstancinie zamieszkał Stefan Żeromski.

Największą atrakcją współczesnego uzdrowiska Konstancin-Jeziorna jest tężnia solankowa o dł. 40 m i wys. 6 m, która rozpyla drobinki sprzyjające leczeniu chorób układu oddechowego. Uzdrowiskowy Konstancin tworzy wspólną jednostkę administracyjną z bardziej przemysłową Jeziorną, w której - w starym młynie na Jeziorce - już pod koniec XVIII w. powstał pierwszy zakład papierniczy na Mazowszu i jeden z najstarszych na ziemiach polskich. Dziś tzw. "Stara Papiernia" stanowi stylowe centrum handlowo-usługowe.

źródło: http://podroze.onet.pl/

Oferujemy pobyty krótko i długoterminowe, a także dla osób wymagających specjalnej opieki.

Sprawdź jakość tego ośrodka poprzez zdjęcia pokoi, obiektu i okolicy.