admin Posted on 3:15 am

Jak szybko rosnąć włosy

Czasami nasze włosy budzą w nas przerażenie. Jak sprawić, by rosły trochę szybciej?

Jeśli masz krótkie włosy, musisz uzbroić się w cierpliwość. Tak, możesz oczywiście skorzystać z kilku poniższych wskazówek, ale w rzeczywistości tempo wzrostu włosów to bardzo indywidualna sprawa. Albo peruka jest uważana za dobrą opcję. Dziś peruki doskonałej jakości produkowane są z naturalnych włosów, więc nie musisz martwić się o nienaturalne fryzury. Ponadto peruka może zastąpić nakrycie głowy w chłodne dni.

Ważne jest, aby upewnić się, że końcówki włosów nie są głównym powodem, dla którego uważamy, że włosy rosną powoli lub wcale. Końce włosów stają się kruche i szybciej łamią się podczas czesania. Dlatego pasma włosów wydają się „stać w miejscu”.

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, to nie masz innego wyjścia, jak tylko je ograniczyć. Jeśli zdecydujesz się usprawnić fryzurę, odcinając tylko najbardziej problematyczne pasma włosów nożyczkami, to nie jest to dobry pomysł, bo taka metoda tylko je jeszcze bardziej zniszczy.

Aby zagoić końcówki, zadbaj o odpowiednią pielęgnację włosów. Po każdym szamponie wmasuj olej lub serum, aby nie były tak suche. Zadbaj o naturalne wysuszenie włosów. Unikaj suszenia lub prostowania włosów, ponieważ spowoduje to dalsze uszkodzenie włosów. Noś czapkę latem. Preferuj biowujące włosy. Używaj tylko naturalnych farb i rozjaśniaczy do włosów.

Regularnie masuj skórę głowy. Możesz połączyć ten masaż z olejkami eterycznymi. W tym przypadku odpowiedni jest olej rycynowy lub mieszanka różnych olejów. Masuj delikatnie skórę głowy opuszkami palców przez kilka minut.

W celu ochrony mieszków włosowych należy unikać szorstkich grzebieni i szczotek oraz agresywnego szczotkowania. Zwróć też uwagę na suplementy diety, które przyspieszają wzrost pasm włosów. Dieta wpływa również na porost włosów. Zaleca się pić wyciągi z suchej pokrzywy, skrzypu polnego lub lnu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
5 × 9 =